Samsun, güzel bir şehirdir. Hem de çok. Karadeniz’den Orta Anadolu’ya açılan en rahat ve güvenilir üstelik limanı olan bir kapı gibidir. Bugün o günlerini, neleri feda ettiğini, neler yaşadığını unutmak üzere olan tüm Anadolu’ya açılan bir kapı gibi …

Bugün tarihte bir millet için “dönüm noktası” sayılabilecek günlerden birinin yıldönümü. Öyle değerli bir gün ki, zamanı gelince “gençliğe” armağan edilmiş. Hayır havadan bir hediye değil, sadece gençlerin anlayabileceği, yeri geldiğinde, gerektiğinde aynını yapmaları gerektiğini farkedebilecekleri umudu/temennisi/dileği ile.

Bayramınız kutlu olsun. Bir limana bir vapurdan inecek, yanlışları düzeltecek bir kahramanı beklemeyin, her vatandaş bir yanlışa itiraz ederek, hayır diyerek, düzelterek kahraman olabilir. Yasakların kol gezdiği, geçmişin unutulduğu, “Hak”sızca hakların gaspedildiği bugünde, içinde “kahraman” olan herkesin bayramı kutlu olsun.

NOT: Karaköy Antrepo’da NATIONAL GEOGRAPHIC dergisi arşivlerinden hazırlanan bir fotoğraf sergisi var: “Görmediğimiz Türkiye”. Gidin Görün! Küllerden nasıl doğulmuş, nerelere gelinmiş, nerelere geri dönülüyor görmek için.


"19051919" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu