Hatırlayanlar olacaktır taaaa Haziran başında benim de gelin makyajımı yapan ve hala her ay istisnasız cilt bakımım için gerekirse İstanbul’dan kalkıp Ankara’ya gittiğim Sevilay Acıbucu ile gelin makyajının sırlarını anlatan bir söyleşi yapmıştım veee bir şanslı Styleboomera da kendisi gelin makyajı hediye etmişti:) İştee şanslı gelinimiz geçen ay evlendi ve makyajı için Sevilay Hanım’daydı!


Styleboom’un biricik gelinlerinden Tuba’yı, düğünden yaklaşık 1 ay önce Sevilay Hanım’la tanıştırdım ve o zaman kaş tasarımına da başlandı. Sevilay Professional Make-up Studio‘da gelin makyajına kaş tasarımı, ipek kirpik eklentisi ve cilt bakımı dahil.

Tuba’ya, düğün gününden bir gün önce cilt bakımı yapıldı, bu sayede yukarıda henüz sadece takma ipek kirpikleri takılmış ve sıfır makyajla görmenize rağmen özel kür ve canlandırıcı serumlar sayesinde pırıl pırıl cildi, ciltte yorgunluk ve de stresten iz yok:) Bir adet sivilceyi nazar boncuğu olarak bıraktık:)

Cildin bazı hazırlandıktan sonra tabii ki göz makyajı başlıyor, gözlere derinlik verirken ve sabahı bile bulacak kadar dayanabilecek bir makyaj yapılırken, makyajda “gelin”e yakışır bir duruluk ve zerafeti sağlamak Sevilay Hanım’ın birinci önceliği.

Tabii ki makyaj cilt tipi, saç için düşünülen model, ten ve göz rengi, gelinliğin rengine göre farklılık gösteriyor. Benim düğünümde bronz-kahve-gri tonlarda çalışmıştı Sevilay Hanım, Tuba için gri tonlar ve ice tercih etti.

Gelinim de güzel yalnız:) Nazar değmesin ♥

Yanakta hafif şeftali, dudaklara da şeftaliden pembeye pırıltılı bir ruj konduruldu. İşte şu serçe parmağı ben de aynı bu şekilde tutumayı başarırsam ve bir ninja ustalığında bilek hareketini becerirsem makyaj yaparken olayı bitireceğim hanımlar:) Ama benim parmak isyankar, söz dinlemiyor:)

Gelinimizi uğurlamaya hazırız:) Tabii o ruj akşama kadar ara ara tazelenmek durumunda kalacak, gerisi ise bir gram bozulmuyor. Kirpikler ise siz yolup çıkarmazsanız 1 hafta hatta 10 gün kalıyor ben balayında pek güzel kirpikli kirpikli gezmiştim:) İpek oldukları için de yumuşacık ve rahatsızlık vermiyor.

Tuba da Ankara’dan İstanbul’a transfer olanlardan, umarım aşk dolu, mutluluk ve huzur dolu şahhane bir birliktelikleri olsun. Ne diyelim onlar ermiş muradına, Styleboomerlar çıksın kerevetine.

Makyaj boyu çektiği fotoğraflar için Tuba’nın abisine teşekkür ediyorum vee bu postu bir tanecik Esra Pozan’ın harika bir karesiyle tamamlıyorum:)"Styleboom’un Şanslı Gelinine Sevilay Acıbucu’dan Gelin Makyajı" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu