Asla bir tshirt insanı  olamadım! Benim için tshirt, salaş demek, zamanı yok demek, sabahlamış demek, bıkmış demek. Öyle de sembolik, böyle de kriptik bir hatunum:) Ama Coachella’dan mı olacak, bahar buhranından mı olacak, giyecek hiç birşeyim yok hezeyanımdan mı olacak bilinmez bu aralar üzerinde Rage Against The Machine, Pearl Jam ya da ZZ Top yazan bir tshirte vurulmak arzusundayım, bakalım şanslı çocukla ne zaman karşılaşacağım:) O zamana kadar bir gardrobun en “temel” parçalarından biri olan beyaz tshirtü aldım karşıma, oturdum konuştum, biraz tartıştık ama sonunda tatlıya bağladık, belki siz de iki çift laf edersiniz, bi kulağını çekersiniz.

Öyle hemen şımartmadım, ona uyup kendimi casuallardan casuallara vuramadım, ladylike çizgimden ödün vermedim. Ki bence bir tshirtü kombinlemenin en güzel yolu, ona “bak arkadaşlar ne kadar da süslü ve düzgün, sen ne diye hemen ağzını yüzünü bi tarafa kaydırıyorsun” dedim:) Biraz heyheylendi, ama sonuçta anlaşmayı denedi.

Tshirtcük çok darlanıp da kurumsal kabuslar yaşamasın diye bir deri ceketle baş göz ederek tamam tamam seni o rocker chic hallere bürüyeceğim biraz daha sabır vaadinde bulundum:) İnandı garip. Hem de bu enfes ipekli pantolon ve mavi ayakkabılara rağmen!

Ama depresyona girdi. Belki aklını çelerim de darmaduman gezmeye, nerde akşam orda sabah etmeye son verir diye lacivertle ne kadar uyduğunu hatırlatmakta fayda gördüm, “hemen altına bi tayt bi eşofman, üstüne alelade bi mont isteme canım bak ne kadar da şık ama bir o kadar da rahat oldun” dedim.

Israr edince çareyi “hatırın için ayakkabıları bile düz giydim, valla başkası olsa ölsem yapmazdım” diye ajitasyon yapmakta, preppy bir şıklıkla mızırtısını savuşturmakta buldum:)

Yine memnun olmayınca biraz yüzüne renk gelsin diye onu çok bohem arkadaşlarla tanıştırdım, baya sevdi, çokça kaynaştı, dünya barışından bahsettiler, Serge’in şarkılarını filan söylediler, bunları haftasonu kahvaltıya davet etti:)

Ama ben ona daha büyük sürpriz hazırladım, “kalk tshirtcük kalk hadi festivale gidiyoruz, üstümüze bira döküp, çok güzel müzik dinleyeceğiz, güneşten amele yanığı olmayalım diye kollarını diye taa omuz başlarıma kadar kıvıracağız” dedim. Çok keyiflendi, havalara uçtu! 

Baktım yine de arada bir uzaklara dalıyor, sanki biraz hüzünleniyor, “aman tamam bee kimle istersen onla  görüş” dedim, “sahi mi?” der gibi baktı, kafamı salladım, hemen  koştu, şu yukarıdakilerle takıldı biraz. Afacan ya bu beyaz tshirt napalım, arada kendi haline bırakmak en iyisi:) Huylu huyundan vazgeçmiyor"Bir Beyaz T-shirtle Tartıştım!" postu İçin 2 yorum yapılmış.

  1. Cerenipek diyor ki:

    Ne tatli bi yaziymis boom tatli tatli gulumsetti..
    Eskiden daha neşeliymişiz dimi

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu