Bu sene İstanbul’da pek güzel, hem de öyle sık sık göremeyeceğimiz kadar güzel etkinliklere Hollanda-Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı etkinlikleri şerefine şahit olabildik. Bunlar içinde beni en heyecanlandıran elbette Rembrandt ve Çağdaşları sergisi idi, bir de işte bu “gemicik” :) 
“Clipper Stad Amsterdam” ismindeki bu güzel kız 19. yüzyılda Çin çayı ve baharatı taşıyan yelkenlinin birebir kopyası olarak yapılmış ve İstanbul’da kısacık bir süre kaldı. Amsterdam Limanı’ndan 3 Eylül’de yelkenleri şişiren Stad Amsterdam bugün boğazın güzel sularına veda edecek. Ve beeen dün güvertedeydim! Aye aye Captain!
Haliyle mekana uygun bir kostüm seçtim:) Ben ne giymişim, en aşağıda, oraya gelene kadar bir yandan da bu ışıl ışıl ahşap kaplaması, devasa direkleri, dizi dizi halatları ile Stad Amsterdam’ı gezelim.

Dev çan çalınsın, miçolar göreve:) -Burada miço bana eşlik eden kocim oldu mecburen, güverteyi paspaslattım, iki üç homurdadım, rom fıçılarını temizlettim:p demek isterdim ama nerdee, iki foto çektirebilmek için “lütfen lütfeen” yaptım tabii ki, benden kaptan maptan olmaz:o

Yine de dümenin başına geçtim!
Dümenin böyle tutulmadığına bahse girerim:) 
Yelkenleri açık görebilmeyi isterdim. 
Tam yuvarlağın göbeğine gemi düşürmeler filan:)

Kara göründüüüüüü!

Bu güzel gemide bize ev sahipliği yapan Hollanda Büyükelçiliği’ne kocaamaaan teşekkür ederim:) 
I ♥ Netherlands :)

Elbise// Dress: BETTIE PAGE CLOTHING ; Ayakkabı//Pumps: STEVE MADDEN; 
Kemer//Belt: FOREVER NEW; Lucky Charm: YARGICI;
Bilezik//Gold Bangle: KISMET by MİLKA
Yesterday I had the chance to visit a beautiful lady. The “Clipper Stad Amsterdam”. A Hollander sailboat which is an exact copy of the ones in 19th century that are trading tea and spice from India and Far East. With its shiny deck and giant poles and embellished foretop, it is more than magnificient. Stad Amsterdam is leaving Istanbul today, and it was one of the most exciting events happened this year (remember the Rembrandt exhibition as well) due to the 400th year celebration of the diplomatic relations between Turkey and Netherlands.


"BOOMSTYLE | Aye Aye Capt’n!" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu