Bu Pazar’ı yine kitap tavsiyesine ayırdım:) Bir de Kindle’a! Doğumgünü hediyem olan Kindle sanıyorum bu yıl bana alınan en mantıklı ve şahane hediye oldu (ama bu cümleden ayakkabı, mücevher gibi mantıksız ve şahane hediyelere kapalıyım sanılmasın:p ) Nedenine gelince, #babyboom ‘u uyuturken, beslerken vs kocaman bir kitabı yanımda sürekli taşımak, sayfalarını çevirmek gibi zorluklardan beni kurtarması: bu hafif, pratik ve minik şeyle dilediğim kitabı pıtır pıtır okuyabiliyorum.

Her zaman aynı anda bir İngilizce bir Türkçe kitap okuduğumdan da Kindle benim için makul oldu. Maalesef burada Türkçe kitap yok, Amazon’dan İngilizce kitaplardan satın alabiliyorsunuz. 
Geçenlerde Chuck Palahniuk’dan Phoenix’i okudum, Plahniuk çok sevdiğim bir yazar ve bu kısa hikayede de yine ona özgü rahatsız ediciliği ilginç bir şekile sürükleyici ve merak uyandırıcı hale getirmiş. Hikaye çat diye bittiğinde bir iç sıkışmasının sona ermesinin verdiği rahatlıkla, ne bu kadar mı hani daha devam etsinin arasında kalıyorsunuz.
Şu sıra Dan Brown’un Inferno’sunu okuyorum Kindle’dan, benim gibi İtalya’ya, tarihe, sembolizme ve dahası Dante’ye ( Dante’nin Inferno’sunu orijinalinden okuyabilmek için kursa başlamış ama doktoraya kurban vermiştim:( ) meraklıysanız çok seveceksiniz. Çok heyecanlı, çok sürükleyici, bol göndermeli. Bazen bir anda beliren ayrıntılar silsilesiyle pofurdatıyor ama değer:)

Şu son zamanlarda elimden düşmeyen ama geçen ay bir kriz anında neredeyse çöpe sallamak üzere olduğum kitap ise herkesin bana çok önerdiği Tracy Hogg’un Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler kitabı. Şahsen bu kitap beni bunalıma soktu, sanki bebek böyle burada anlattığı gibi düzenli olacakmış, olamıyorsa bütün hata ebeveyndeymiş hissi ve stresi verdi bana bu kitap, hele bir de benim gibi kontrol manyağı bir insansan ve hayatın kitapların öğretileri ile geçmişse burada yazanı uygulayamamak iyice dert oldu, suçluluk ve beceriksizlik hissi yarattı. Daha sonra kendime geldim de, bi dakika yaa ben bebeğimi dinliyorum, anlıyorum, üstelik daha çok küçük dedim ve gerçek bir anne gibi içgüdülerimi okuduklarımın yanına katarak kendi rutinimi kendi kendime oturtabildim! Sanırım bu kitaba daha ileride beslenme, yatak,tuvalet alışkanlıklarında başvuracağım.
Yine de belirtmek isterim aynı kişinin daha eski basım İngilizce bir kitabını yollamıştı arkadaşım, o kitabı bundan daha iyi, daha naif ve daha çözümcü buldum. Onun da bir fotosunu ekleyeceğim çekmeyi unutmuşum:)
Herkese iyi Pazarlar:)


"Pazar Okuması" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu