2IMG_6134

Herkese iyi haftalar! Pazartesi’yi biraz sallanarak geçirince Salı bana haftabaşı gibi geldi bu defa. Yo hayır her ne foto paylaşırsam paylaşayım nedense tetikte bekleyip de “ne oldu milletin iradesi canınızı mı sıktı” diye atlamaya hazır kişlierin düşündüğü gibi seçim sonucundan dolayı değil. Hile ve hurdanın aksine ben demokrasiye sonuna dek inanan, demokrasiye “saygı” duyan bir insanım ve o saygın demokrasinin adaleti de, sosyal hakkı da, huzuru da er ya da geç getireceğine inanırım. Aynı saygıyı beklemek hakkım ve özgürlüğüm için demokrasiye saygım var.

Moda haftasındaki yoğun tempo ile hayatımda yeni bir şey oldu, #babyboom artık benden (tabii eskiye kıyasla) daha uzun saatler ayrı kalabiliyormuş, kalsa da ne ona ne bana fena bir şeyler olmuyormuş! Açıkçası 11 aylık bir bebek olmasına rağmen ben geçen aya kadar hala iş sonrası koşa koşa eve dönüyor, çok uzun saatler anneanne de olsa babaanne de olsa bırakamıyor, aklım sürekli onda işleri telaşla hallediyordum. Son 2 haftadır ise Cumartesilerimin bir bölümünü kız kıza keyif yapmaya ayırdım, ve çook da eğleniyorum! Her hafta yeni bir yerde yeni bir deneme yapıp bir yandan da muhabbet, dedikodu, lay loy:) Bu postun konusu da bu buluşmalardan birinin gerçekleştiği Sırçaçı 14! 2 kadın arkadaşın-İpek ve Özlem’in- en ince ayrıntısına kadar tasarlayıp yarattıkları ve mideler için dev bir ziyafet garantiledikleri bu ufacık tefecik Yeniköy mekanı dekorasyonu, mönüsü, şık ve sıcacık ortamı ile beni mest etti. Postun devamını şu an çok aç olanlar, çocuklar ve hamileler atlasın çünkü fotoğraflardan taşacak lezzetin sorumluluğunu alamayacağım:)

This post comes from a joyful day with my girls after a looong long time without any baby conversations:) We discovered a great place in Yeniköy, Sırçacı 14, a cozy cafe/bar with a fantastic menu. Here we go!

sircaci14, sırçacı 14 yeniköy, yeniköy mekanları, istanbul'da kahvaltı mekanları, en iyi kahvaltı, en iyi kokteyl, istanbul'da nerede ne yenir, en iyi yeme içme, yeniköy

Sırçaçı 14′ün hikayesi ilginç, adı ortaklardan birinin ev adresinden geliyor, zaten mekanın çıkışı da bu adreste gerçekleşen ev partilerinin efsaneleşmesi sonucu olmuş:) Önce eşe dosta yapılan muazzam tatlar şimdi bize yapılıyor hoho:)  İçerisi aydınlık, hoş ve samimi. Ben bir kahvaltı canavarı olarak önüne hep aynı tatların “serpme” diye konmasından artık çok sıkılmışken burada mıhlama(muhlama da diyelim:)), yumurtalı ekmek, leziz unlarla açılmış unlular, ezmeler ile donanmış kahvaltıya bayıldım! Ortakların biri Gaziantep, diğeri Karadeniz mutfağına hakim olunca, malzemeleri de memleketlerinden sağlayınca, bir de danışman şefle yeniliklere açık olunca ortaya harika şeyler çıkmış. Kahvaltı ederken keşke yemeğe de mi kalsak, yemeği yerken, şu kokteyllere bak, akşam drinke mi devam etsek diyeceğiniz bir yer.

sircaci14 yenikoysircaci14 mıhlama muhlama, sırçacı 14 yeniköy, yeniköy mekanları, istanbul'da kahvaltı mekanları, en iyi kahvaltı, en iyi kokteyl, istanbul'da nerede ne yenir, en iyi yeme içme, yeniköy, mıhlama nasıl yapılıri muhlama tarifisircaci14 kahvalti

Kahvaltımızın biz sömürmeden çekilebilen bir kaç karesine şahit oldunuz:) Bundan böyle #venividihomini etiketlerim iştah açacak!

sircacis14 george clooney, sırçacı 14 yeniköy, yeniköy mekanları, istanbul'da kahvaltı mekanları, en iyi kahvaltı, en iyi kokteyl, istanbul'da nerede ne yenir, en iyi yeme içme, yeniköy, george clooney istanbul'da

Sırçacı14 ile ilgili bir sır daha vereyim: burada George Clooney’nin tadına bakabiliyorsunuz:p Biz kahvaltı için gitmiş olsak da sık sık methini duyduğum kokteyller hakkında araştırma yapmayı ihmal etmedim! Bir doğumgünü partisi ya da akşam gezmesi planınıza Sırçaçı’yı ekleyin, barmen sizi pişman etmeyecek emin olun!

2IMG_6210

Gelelim ben ne giymişim kısmına! 2 gömlek ve 2 ayakkabı değişimi ile günü tamamladım. Sabah evden öyle erken öyle erken çıkmıştım ki yine botlara büründüm, sonra bir anda yaz geldi. İklim-giyim denkleminde bu kaçıncı sınıfta kalışım:)

2IMG_6108

2IMG_6090besign jewellery bilezik, toz design2IMG_60972IMG_61112IMG_6120

Gömlek & Jean ZARA Shirt & Jeans; Yelek MASSIMO DUTTI Vest; Çanta FOREVER NEW Bag; Botlar TORY BURCH Boots; Ayakkabılar VINCE CAMUTO Maryjanes; Dal Bilezik BESIGN JEWELLERY Flower Bracelet; Bileklik olarak takılan kalpli kolye TOZ DESIGN heart necklace worn as bracelet



"Veni Vidi “Homini”:) : Sırçacı14" postu İçin 5 yorum yapılmış.

  1. defne diyor ki:

    merhaba! o yorumculara bir şey yazasım geldi: demokrasi çoğunluk isterse rejimi değiştirir demek değildir! okuyup öğrenmek lazım!

  2. zuzuşka diyor ki:

    Yelek bu sezon mu?Ayrıca o mıhlama/muhlama değil kuymak,şu Rizeliler bizim (trabzonluların) herşeyini alıp kendilerini yapıyor,valla isyan edicem:)

  3. asLy :) diyor ki:

    utanır insan böylee güzell,şık olunur muu :D

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu