ali efe ünaldı, styleboom, styleboom'un adı ne, babyboom, babyboom1yasinda, lunlun çiçek, banu dorken erol, moriz photography, papa bubble, balonevi, şimdipartizamanı, aslıhan sabuncu, bonbonmarketcom, bonbonmarket, kate aspen, 1 yaş doğumgünü, kids birthday, 1 yaş doğumgünü teması, hardal nişantaşı, first birthday party, babyboy birthday party theme, orman hayvanlari, born to be wild theme, jungle safari kid's birthday

Bir arkadaşım ben hamileyken şu tavsiyede bulunmuştu: sen mükemmelci birisin, bundan kurtulmazsan mutlu bir anne olamazsın.

Hayatım boyunca önümdeki en az iki haftayı planlamadan yeni bir haftaya başlamadım sanırım:) Bu bazen çok sıkıcı ve yorucu olsa da, bir şekilde karakterim haline de gelmiş, başka türlü ya onca işin altından kalkamıyordum ya da kalkamayacağım zaten diye soğukkanlılığımı yitirebiliyordum! Anne olduktan sonra bu huyum pek çok kez avantajıma olsa da pek çok defa da hiç bir şeyin öyle benim planladığım şekilde gidemeyeceği ile acı şekilde tanıştım:o Oğlumun doğumgünü partisini de haliyle epey önceden planlamaya başladım. Tema arayışım kumsalda bir günden balonla seyahate, Grease’den Orman Orkestrası’na (en sevdiğimiz kitaplardan biri) değişip dururken annemin “valla bizim oğlan en çok tamirata meraklı” demesiyle biraz tedirgin başlamadı değil. Sonra ilk “sosyal” gülücüğünü attığı oyuncağı bir zürafa, yemek yerken anlattığım hikaye sayesinde katı gıda serüveninde bize çok yardımcı olan tabağının da aslanlı kaplanlı olması sebebiyle “orman hayvanları” temasını seçtim, bu temanın da bir hikaye kitabı boyaması gibi naif ve hafif olmasını hayal ettim, nasıl desem tıpkı suluboya gibi :) Bundan sonra ise binbir aksilik, tutulmayan sözler, bitmeyen mesailer birbirini kovalamaya başladı; ve ben tam böhhüüüye bağlamışken devreye bir sürü tatlı mı tatlı insan girdi! Belki ilk düşüncemde kalamadım ama sonuç beni çok çok mutlu etti, zaten öyle özel bir günde mutlu olmamak imkansız! Bundan tam 1 yıl önce yenidoğan çekimi konusunu görüştüğümüz biricik Moriz Photography’nin sıcacık fotoğrafları eşliğinde işte 1. Yaşgünümüz ve uzuuun hikayesi:)

2LU6A9659b

Önce hep bir akşamüstü çay partisi yapmayı düşünsem de oğlumun enerjisi sabahları tavan yaptığından ve zaten pek uykussuz bir bebek olduğu için öğleden sonraları artık yuvarlana tekerlene ilerlediğinden partiyi bir Pazar brunch’ı olarak düşündüm. Tavsiye eder miyim? Hayır çünkü sabaha bir şeylerin yetişmesi çok zor, transfer zor, pasta zor, hem bebeği hem kendini hazırlaman zor, sen erkenden gitsen de mekanı o kadar erken açık bulmak zor. Bu konularda ben neyse ki çok şanslıydım çünkü mekan müdavimi olduğum mekan, diğer herkes de inanılmaz yardımcıydı bana ama işte hepsi de benim ricalarımı ekstra anlayışla karşıladıkları için onları yormuş olmak beni biraz üzdü. Bir yandan da evet iyi ki öyle yaptım çünkü fotoğraflardan da görüldüğü üzere #babyboom gülücükler ve kahkahalar ata ata, şen şakrak geçirdi partiyi, o insan ve algı karmaşasına rağmen hiç huysuzlanmadı (şimdi hep beraber ben üç deyince: “tu tu tuuuu maşallah” diyelim:p 1-2-3 )

BQ1A4556

LU6A9705

Save-a-Love: Partiyi tek bir organizasyon çatısı altında hazırlamadım çünkü kontrol delisiyim, bana gösterilenler arasından değil benim bulduklarım arasından seçmeliyim, biraz arızayım, kendime iş çıkarmaya bayılıyorum, evet Mekan, pasta, balonlar, konsept, çiçekler, hediyeler hepsi hepsi için ayrı ayrı düşündüm, taşındım, seçtim ve bu parçaların hepsini partiye uygun bir hale ve estetik güzelliğe dönüştürme işini melek mi melek Save A Love’a bıraktım:) Ona ne kadar teşekkür etsem az! Derya benim gibi doğalı seven, neşeli, bir minicik ayrıntı için saatler, günler haracayabilen biri. Ona ilk söylediğim, orman hayvanları ya da safari denince hemen koyu kahvelere ve yeşillere boğuluyor konseptler oysa ben daha fresh, daha pastel tonlarda, daha iç açıcı bir görüntü istiyorumdu. Orman fikrini detaylarda verdi, örneğin pastayı kocaman bir kütük üzerinde sundu. Peçeteleri taze yapraklarla sardı.

BQ1A4325
2BQ1A42962BQ1A4445

Bonbonmarket.com: Bir parti yapacaksam ilk adresim burası, bir arkadaşımın düğünü, nişanı, bebeği oluyorsa ilk önerdiğim yer burası! Buradaki cicilere bayılmak dışında ne zaman bir ürünle ilgili mail atsam tatlı mı tatlı bir dille, sevecenlikle, olumlulukla dönmelerine ayrı bayılıyorum! Tıpkı doğum odası süslemelerimde olduğu gibi bu defa da temama göre cici mi cici figürler ve şeker kutuları vardı ve ben de herşeyi onlar üzerine kurmaya karar verdim:) Daha güzeli Bonbonmarket‘in parti konsept tasarımına da girmiş olmaları. Bana bundan bahsettiklerinde ben de seçtiğim figürler ile uyumlu basılı malzeme fikrini süper buldum! Partinin tüm basılı tasarımı onlara ait. En çok foto çerçevemizi ve partiden bir gün önce aile çekiminde de kullandığımız dev zürafayı sevdim:) Partide de gelen bebekleri zürafanın ayakları dibine oturtulup fotoğrafları çekildi.
2LU6A9588BQ1A43832BQ1A4331

Lunlun Çiçek: Yapma çiçekten nefret eden ve evinden kesme çiçek eksik etmeyen biri olarak ben bize hakikaten mini bir orman yaratacak sepet sepet çiçekler, ağaçcıklar, meyve fidanları istiyordum ve tabii ki yıllar yıllar önce Styleboom’a gelin buketleriyle konuk olan Lunlun Banu Dorken Erol’a hemen bir mail attım. Bize ay çiçekleri, succulentler, kartopu şeklinde budanmış minik ağaçlar, minyatür incir ağaçları, saksıda ayçiçekleri, sarı çıtırlar hazırladı. Şu an düğün ya da davet hazırlığında olanlar kendinizi Banu’nun ellerine teslim edin derim.
2LU6A96212BQ1A4732

Toyland: Peluş orman hayvanları konusunda ise sıkıntı yaşadım zira aslan, kaplan küçük olunca tamam ama büyük boyda arayınca sinirli yüzlü dev kaplanlardan başka bir şey yok! Burada imdadıma Trudi’ler yetişti!
LU6A9638LU6A9585BQ1A4292

Jupcake: Bir doğumgününü doğumgünü kutlaması yapan tek şey var aslında: o da pasta:) Bu parti sayesinde tanıştığım Ceylan’ın pastaları çok özel ve farklı, sanki hepsi birer masal kahramanı, sanki hepsi birer neşe kaynağı. Bizim pastamız şu içi sahte dışı süslü pastalardan değildi, tam bir tatlı vahasıydı yani:p Pastamız, cookie ve cupcakelerimizin hepsi Jupcake. İşin acıklı tarafı herkes cupcakeler için oii çok enfes neliymiş diye bana sorarken benim 1 tanecik yiyemeden kalakalmam:o

LU6A9861

Mumları üfledikten sonra direk pastaya girişti oğlum:)

LU6A9582LU6A9592BQ1A4285

Papa Bubble: Tabii çocuklar kadar şen olmak için şekerler de lazım. Üzerinde oğlumun ismi yazan konsept renklerinde şekerler, dev lolipoplar ve nazar boncuğu biçimli şekerleri ile hem çok neşeli hem özel şekerler için Papa Bubble’a gittim. Burada bir de not: ben her ne kadar lezzet değil sadece görüntü odaklı seçtiysem de, Papa Bubble şekerlerin tadına bir bakmalısınız, böyle leziz şeker yok. Bir gün keşke şeker workshopına katılabilsem. Kanyon’da yeni mağaza açılışı yoğunluklarına rağmen harika minik cam kavanozcuklarda paketlenmiş bir dolu şekeri partimize hazır halde teslim ettiler.

LU6A9596

2LU6A9727

Balonevi: İşte bir parti yapacaksan ya da bir partiye gidiyorsan mutlaka ama mutlaka uğranması gereken yer! Binbir çeşit balon ve parti malzemesi burada bir arada. Bir bebek doğumgünü yapıyorsan o partiyi de bebeği de inanılmaz keyiflendiren balonların en iyileri, binbir çeşitleri ve daha önemlisi en güvenlileri onlarda. Şu anda ben bu yazıyı yazarken #babyboom hala doğumgününden kalan balonları ile oynamakta, yani uzun süre de hayat kurtarıcı birer eğlence kaynağına dönüşebiliyorlar:) Ben Buyaka AVM’deki Balonevi’ne gittim, orada partimi anlattım ve bana onlarca balon demeti örneği gösterdiler. Ben yine daha ciciden yana oyumu kullandım ve konsept renklerinde metalik renkli balonlardan demetler yaptırdım. Bir adet de “1” yaş folyo balonu aldım. Buradan Balonevi’nin inanılmaz şeker elemanlarına öpücükler, özellikle Melike Hanım beni çok güzel yönlendirdi.

LU6A98242LU6A9831

Adore Oyuncak: Henüz oğlumun arkadaşları daha sadece bebek olsa da, partimizin bir kaç çocuk konuğunu düşünmeliydim. Eski bir öğrencim Adore Oyuncak’da Lego ürün müdürü olduğu için ona partiye bir oyun alanı kurma fikrimi açtım, Adore Oyuncak da her çocuğun (ve itiraf edelim her yetişkinin) en sevdiği şeyle çıkageldi. Lego alanı! Şeker mi şeker çocuk kitapları, Lego ve Lego Duplo ile dolu bir köşede ben de iki StarWars oynayabilsem ne güzel olurdu.

BQ1A4311 LU6A9595

Parisien Home: Bu güzel ve mutlu günde bizi yalnız bırakmayan biricik arkadaşlarımıza hem partinin hatırası olarak kalacak hem de ağız tadı olacak hediyeler vermek istiyordum. Bu hediye/favor işlerine en çok kadınlar sevgi ve sempati ile yaklaştığından yine onları hedef aldım [babyshowerımda olduğu gibi;)] Kendisini blog dünyasından tanıdığım Parisien Home kokulu butik sabunlarda harikalar yaratıyor! Bize de parti hayvancıklarımıza uygun kokulu taş sabunlar yaptı ve ta Adana’dan hızla 1 gün içinde yolladı:) Bunların yanında içi şeker dolu Papa Bubble kavanozcuklar ve Kate Aspen masa kartlıkları da hediye paketimizde yerini aldı!
BQ1A4300

Hardal: “I Love Hardal” demenin tam sırası! Doğumgünü partisi için mutlaka ayrı bir alanımız olsun, mekanın diğer misafirlerinden izole olalım istiyordum. Önce hep çocuk parti/event mekanlarına baktım ama 1. yaşgünü için çok anlamsız geldi çünkü #babyboom’un henüz mini mini masalarda sandalyelerde oturup mini mini tabaklardan yiyip, binbir aktivite yapacak bir çevresi yok:) En az kendisi kadar bebek bebekler ve bizim gibi koca bebekler dışında:) Davetlilerin çoğunun yetişkin olduğunu düşününce hem rahat olacağım, hem mutfağına güvendiğim, hem nazımın geçeceği bir yer olmalı dedim: zaten müdavimi olduğum Nişantaşı Hardal hem ayrı bir üst kata sahipti, hem de inanaılmaz ama dekoru temaya cuk oturuyordu! Kütük masalar, halatlar, ahşap detaylar:) Mekanın erken saatte temizliği için ekstra ekstra özen gösteren, kahvaltının tam zamanında servis olması için seferber olan, süslemelere bile yardım eden Hardal‘a kocaman teşekkürler, boşuna sevmiyoruz ♥

BQ1A4522

2LU6A00162BQ1A4533

Fotoğraflarımız Moriz Photography bahsettiğim gibi. İşin güzeli onlar duo: 1 güzel anı 2 farklı kadrajdan, açıdan, 2 farklı gözden görmek harika. Bu ikiliden biri Esra Pozan’daşım:) Yani ikimiz de onun gelini olmuşuz zamanında. Öyle profesyonel ve dahası deneyimliler ki daha #babyboom ‘un atarı ne zaman geleceği, ne zaman huysuzlanabilip ne zaman bir anda coşabileceğini ancak ben anlayabiliyorken bu hanımlar onu çok güzel okudular ve harika kareler çıkardılar. Bu tür özel günlerin fotoğrafçılarında aranan her şey mevcut: deneyim, yetenek, pozitif enerji, sevecenlik, sabır, gerektiğinde bir hayalete dönüşüp gerektiğinde tam da yerinde yönlendirme yapmak.

2BQ1A4630

Daha önce şurada izlediğiniz kısa filmi hazırlayan Düğme Film ekibi ile de partimizin gizli kahramanları sona eriyor. Hepsine –ki bazısına partiye 1 saat kala bile uçuk teklifler sunmuş olabilirim- çok ama çok teşekkür ediyorum. Bu özel günü bizim için daha güzel, daha keyifli, daha neşeli kıldıkları için.
Ve tabii tümm arkadaşlarıma, aileme, mesajlarınızla sevgi yumağına dönen oğluma yolladığınız güzel enerji için sizlere! Her güzel günün esasında tek bir kahramanı vardır, o da “sevgi” değil mi:)

#babyboom is 1 by Slidely Slideshow"Babyboom’un 1. Yaşgünü Partisi" postu İçin 18 yorum yapılmış.

 1. Yeşil Mercan diyor ki:

  Maşallah..herşey harika olmuş..senin el attığın herşey güzelleşiyor Boom, hayranlıkla bakıyorum her posta… Babyboom’a sizinle,tüm sevdikleriyle nice nice mutlu,huzurlu,sağlıklı yaşlar tekrardan..
  Sevgiler..

 2. minineos diyor ki:

  Herşey harika görünüyor. İlham oluyorsun bizlere Boomcuğum :)
  Bu vesile ile yeniden tüm kalbimle diyorum ki;
  iyiki doğmuş yakışıklı babyboom, iyiki annesi onu bizimle tanıştırmış.
  Daha nice mutlu günlerinizi görelim ailece.

  Çok sevgiler

  Sinem @minineos.com

 3. twitwitchh diyor ki:

  işte beklenen post! ve tabi beklenenden çok daha güzel detaylar :) 5 aylık kızımın doğum gününü şimdiden planlamaya başlatacak beni bu post ya hadi bakalım:)
  babyboom’a tekrar nice seneler yüzü hepppp gülsün :)

  sevgiler.

 4. Bade diyor ki:

  Çok güzelsiniz maşallah:) Bu arada elbiseniz nereden yeni sezonmu?Sevgiler

 5. duygu emir diyor ki:

  babyboom annen harika bir doğum günü yapmış sana çok güzel bir hayat senin olsun tüm kareler harika herkesin emeğine sağlık

 6. Burcu 1Anne diyor ki:

  Herşey çok ama çok güzel olmuş gerçekten bayıldım :) Ali Efe’nin yeni yaşı kutlu olsun, sağlık mutluluk, huzur hep sizlerle olsun.

  Harikasınız !

 7. Ebrashca diyor ki:

  SEvgili Boom harika bir parti olmuş yaşadım resmen :) İnşallah tatlı oğlun bir ömür böyle mutlu doğumgünleri mutlu bir hayat geçirsin.
  Elbisene ba-yıl-dımmmm!! NEreden olduğunu yazar mısın acaba?

  kucuksirinmutluluklar.com

 8. NAR diyor ki:

  Çok çok çok güzel bi parti olmuş.çok beğendim.aslında senin gibi mükemmel işler çıkaran birinden daha azı beklenemezdi:) “ben yaptım oldu” düşüncesinden uzak,yol gösterici bi post olmuş aynı zamanda.bebeğinin yeni yaşını, senin ise anneliğinin 1.yılını kutluyor; sağlık,huzur,pürneşe,bol kahkaha eşliğinde güzel bir yaş geçirmenizi diliyorum<3

 9. Cansu diyor ki:

  ne kadar güler yüzlü bir bebek bu! maşallah çok güzelsiniz boom! :)

 10. […] Sevgili Burçin’in bloğundaki yazısını da Styleboom Blog ‘dan okuyabilirsiniz. […]

 11. kubra diyor ki:

  Yaaa, siz blogger anneler, bi silkinip kendinize gelin ya. Harika fikirler ve müthiş üstesinden gelme yeteneğinle çıtayı çok yükselttin boom. Biz napıcaz şimdi.. 3 ay var 1. Yaş gününe. Çok çalışmam lazım çoook… Nice mutlu, sağlıklı yaşları olsun babyboomun :)

 12. Parisien Home diyor ki:

  Harika bir partiye bende eşlik edebildiysem ne mutlu bana… Mıncırı istanbula gelip ısırmak için gün sayıyorum… Benim kızla iyi anlaşırlar ama haberin olsun cnm…

 13. eliph diyor ki:

  Bebek aşığı biri olarak bayıldımmmmmm :) Ali Efe sen gibi bir anneye sahip olduğu için ne kadar şanslı olduğunu eminim çok zaman geçmeden hemencik anlayacak :) İleride anne olma ihtimaline… hafızaya alınan bir post;)

 14. Yasemin Karakas Senturk diyor ki:

  Cok guzel bir parti olmus. Dekorasyonu, temasi hersey ayri guzel.
  Agustos’ ta da oglumun dogum gunu var. Yazida gecen yerleri kaydettim. Onerileri ve alisveris yerlerini paylastiginiz icin ayrica tesekkur ederim. Cok cok yararli olacak.
  Ve asil kahraman; Nice mutlu yillara Ali Efe

 15. nurcan diyor ki:

  Boom elbisene bayıldım
  Nerden aldıgını yazar mısın acaba

  bir de bir onceki postta beyaz elbisenin altına kombinledigin petrol mavisi ayakkabıların nerden acaba
  cevap verirseniz cok sevinirim

 16. seren diyor ki:

  Babyboom ve anneboom bi harika! İkinizin de kıyafet detaylarını alabilir miyim?

 17. Ayse diyor ki:

  Vov! Orman temasi altinda bu kadar sentetik urun, bu kadar dogaya geri donemeyecek, dondugunde zarar verecek bircok madde! Isimize geldiginde agaclarimiz yok oluyor, sularimiz kirleniyor, gelecege ne kaldi diye dertlenirken, is pratige geldiginde sadece temayi ‘orman’ secip, gerisini bosvermek…

  Oglunuz dunya tatlisi! Yeni yasi kutlu olsun, mutlu, saglikli olsun bir omur! Boyle olumlu bir posta boyle bir yorum yakismadi ama fotograflari gorunce kendimi tutamadim…

 18. nergis diyor ki:

  Ayse nin yorumuna tamamen katiliyorum. Bu kadar güzel özetlenemezdi heralde partinin ironisi. Umarim gelecekte cocugunuz ormanlarinda kosup oynayabilecegi bir ülkede yasiyor olur. Ama tabi bunun icin dogaya saygi sart.

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu