kindyroo, kindyroo ataşehir, çocuk gelişim merkezi, bebekle aktivite, bebek oyun merkezi, bebek aktivite merkezi, motor gelişim, çocuklarda ince ve kaba motor gelişimi

Burada blogda uzun zamandır #babyboom ‘un fotoğraflarını paylaşmadım değil mi? Oysa 1 yaşa kadar her ay buradaydık, söz yakında size bol fotoğraflı bir post yapacağım. Bugün ise Eylül’ü benim için keyifli kılan en güzel “back to school”u anlatmak niyetindeyim: Kindyroo Ataşehir :) Yeni dönem başladı ve benim gibi arayışta olanlar varsa diye düşündüm. Bebeklerimiz bizim hazinemiz, daha göbeciğe düştükleri ilk andan itibaren onlar için hep en iyi ve güzeli diliyor ve yapmaya çalışıyoruz. Tüm bu süreçte ben de gerçekten farkındalığına inandığım, özel ve önemli bulduğum deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya çalıştım; Kindyroo Ataşehir deneyimimiz de bunlardan biri. Onu özellikle anlatmak istedim, çünkü burası bir oyun merkezi, ya da bebek oyalansın, sosyalleşsin köşesi değil; kii elbette bebek oyunla öğrenir, yaşdaşlarıyla sosyalleşir ve evet Kindyroo’da da bunlar oluyor; ama daha fazlası da oluyor! Belirtmeden geçemeyeceğim, benim burada anlattıklarım tamamen Ataşehir şubesi özelinde, diğer şubeleri hiç deneyimlemedim, aynı isim çatısı altında olsalar da Türkiye’de aynı standartları tutturmanın garantisi yok malum o yüzden belirtmek istedim.

Düşünün her yaş bize bir şeyler katıyor, her doğumgünümüzde bir önceki seneyi tartıyor, daha da olgunlaşmış, daha da çok şey öğrenmiş, bir sonraki yıllarımıza ona göre hazırlanmış oluyoruz (kimi şapşallıklarımız baki o ayrı belki bebekken buraya gönderilmediğimiz içindir:p ) İşte sadece bu bile bir bebeğin doğduğu andan itibaren yaşadıklarının ileriki yaşlarına çoook büyük etkisi olacağını ispatlamaya yeter. Düşünün beyin ve kaslar arasında bir iletişim var, ve bu iletişim çok karmaşık, işte bu iletişimi düzenli kurmak için 0-3 yaş kaçırılmayacak fırsatlarla dolu ve hayati önem taşıyan yıllar. Bu 3 önemli yılı incelikle işlemek gerekiyor; sevgiyle, emekle, fedakarlıkla, şefkatle; tamam ama bir de bilimin gösterdikleriyle de:) Hepimiz biliyoruz “temel” herşey: yapıda, eğitimde, evlilikte, arkadaşlıkta! Eh o halde temel hepimizin önceliği. Kindyroo 0-5 yaş arası çocuklara sağlam bir temel oluşturmak için geliştirilmiş, Avusturalya menşeili özel bir hareket gelişim programı, aynı zamanda bir ebeveyn akademisi. Evet burada biz de eğitiliyoruz, öğreniyoruz.

Aşağıda siz #babyboom ‘la keyifli videomuzu izlerken ben önce biraz kendi deneyimlerimi, neyi neden sevdiğimi anlatacağım; sonra yeni dönemi müjdeleyeceğim:)

Ben Kindyroo ile bebeğim daha doğmadan tanıştım, bir gün babyboom’a hediye olarak gelen paketin içinden hiç anlam veremediğim ve oyuncağa da tam benzetemediğim bir kaç obje ve bir kumaş parçası çıkmıştı; daha sonra bu objeleri bir belgeselde gördüm, belki de algıda seçicilik daha sonrasında da bebek nörolojisi ile ilgili bir uzmanın ofisinde. İşte o zaman o pakete geri döndüm ve internete “Kindyroo” kelimesini yazdım ve okuduklarım bana çok hitap etti. Elbette biz de işe deneme dersi ile başladık, peki ben burayı neden seçtim?

-Çocuğum burada çok mutlu, çok huzurlu, çok eğlendi diye değil!  #babyboom zaten bulunduğu hemen her ortamdan keyif alan, çabuk sosyalleşen, mutlu olacak şeyler bulabilen iyi huylu bir bebek (aman buraya 41 üssü 41 kere maşallah alalım zira trouble two hikayeleri beni şimdiden strese sokuyor:)) Ve evet babyboom burada çok mutlu, acayip eğleniyor, yerinde duramıyor, öğretmenlerini çok seviyor, herkese gülücükler atıyor.

-Amaaaa oğlum aynı zamanda inatçı ve dahası çok “yüksek enerjili bir bebek”, bu enerji içinden dışarı taşarken doğru bir kanala yönlendirilmeli ve bunu da sadece yeter ki kurtlarını döksün de nerede dökerse döksün diye yapmamalıyım diye düşündüm. Yüksek enerjili bebeklerin (ki çoğu bebek böyledir) ileride oluşabilecek odaklanma ve konsantrasyon problemleri sebebiyle hoyratlıkla hiperaktif diye teşhis edildikleri malumumuz. Bu anlamda bu programın oğlumun enerjisini doğru kanalize ettiğine, oyunu motor becerilerle harika şekilde harmanladığına ve tekrara dayalı sistem sayesinde pek çok şeyi bir kaç gün içinde hızla öğrendiğine inanıyorum.

-İkinci olarak konsantrasyon, denge/koordinasyon, ince ve kaba motor gelişimi ve kas gelişimi benim çok önem verdiğim konular, çünkü iletişime dair tüm ama tüm beceriler-konuşma, yazma, anlatma- MOTOR GELİŞİM tabanlı ve bu programın temeli de bu konulara dayandırılmış. Bunun yanında Ataşehir özellikle serbest oyun zamanları ve atölyelerle zenginleştirmiş bu programı, bize harika geliyor.

-Bu programda bir “programımız” oluyor, yani canımız ne zaman ne isterse yapmıyoruz, bu belki 1 saatini özgürce, keyfi istediği gibi oynasın anlayışındaysanız sizi telaşa sokabilir, oysa ben bunun yine “temel” için harika bir sistem olduğunu düşünüyorum: bilinçli bir pozitif disiplin, arkadaşlarıyla paylaşma, sıra bekleme, etki-tepki; bunlar temelde bebeğe yerleşirse ileride yine pozitif anlamda işine yarayacağını; ileriyi bırakalım daha şimdiden insan ilişkileri için harika olacağını düşünüyorum.

-Her derste benim öğrendiklerim ise paha biçilemez! Akademik anlamda kendi alanımda uzmanlaştıkça öğrendiğim hiç bir şeyden bile bu kadar keyif alıp tatmin olmamıştım:) O yüzden biz buraya “okul” diyoruz. Bu sebeple size http://ebeveynakademisi.net adresindeki bloglarını tavsiye ederim.

- Ve bir de öğretmenler! Kindyroo eğitimcileri muazzam, burada Ataşehir’de tanıdıklarıma ne kadar teşekkür etsem az, bebekleri yönlendirmeleri, onlarla iletişimleri, dahası bana öğrettikleri! Deneme dersine katıldığım hiçbir merkezde böyle özelleşmiş eğitimciler bulamadım, hepsi “standard”dı.

-Tercih etme sebeplerinden biri olarak derslerin masaj kısmının da etkisi olmuş olabilir, oğlanı o kadar mayışmış o kadar hamur bulmak kolay olmuyor:p

kindy3

Gelelim derslere:)

Dediğim gibi dersler aslında biz ebeveynler için de birer “ders” yani biz de derse tam katılım yapıyoruz, evet dinlenmek yine yok, bebekler ise eğlenerek öğreniyorlar:) Ama emin olun o 1 saati bebeğinizi keşfederek ve inanılmaz eğlenerek geçiriyorsunuz. Her hafta bir temamız oluyor, dersin yapıldığı alan ve parkur bu temaya göre düzenleniyor, tema ile beceri eşleştirmeleri çok önemli ve çok ilginç; örneğin solucan ile yön bilinci gibi:) Yapılan tüm aktiviteleri “söz”e dökmek önemli, eğitimciler buna çok dikkat ediyor, sürekli sağa sola, ileri aşağı gibi her aktivitenin kelimesini telaffuz ediyorlar. Yazlıkta oğlumu bisiklete bindirdiğimde şimdi sola şimdi sağa dediğimde anında gidonu döndürüyordu, ya da kirpiği düştüğünde bir gün hadi bir dilek tut dedim sonra yukarı mı aşağı mı dedim ve parmağıyla yukarı yaptı:) Dileği gerçek olacak!  Yani ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi:) Her hafta bir ders, bir de tekrar dersi oluyor. Bir de her ders sonrası ev ödevimiz oluyor, dersin sonunda verilen dosyada evde yapabileceklerimizi görebiliyoruz, tekrar önemli! O yüzden Kindyroo’yu, Kindyroo’da bırakmaz evde de tekrarlarımızı yaparsak çok daha etkili oluyor:)

kindyrooyenidonem

Yeni dönem başlıyor:) Temalar çok ama çok eğlenceli, biz çok sabırsızlanıyoruz.

Ben bu programı şöyle bir etraflıca okuyayım, nereden çıkmış, olayı tam neymiş derseniz Kindyroo web sitesine tıklayın, çok güzel ifadelerle özetlemiş.

♥ Video için Özgür Turhan’a çok teşekkürler ♥"Kindyroo’lu Olmak ♥" postu İçin 22 yorum yapılmış.

 1. inci güler diyor ki:

  babyboom çok şanslı harika bir aileye sahip umarım senin gb bir anne olabilirim styleboom . başarısız anne olma korkumu naısl yenebilirim bilmiyorum henüz .

  • styleboom diyor ki:

   içinden geçenlere kulak veren, sevecen, sabırlı, sevgi dolu bir anne asla basarisiz bir anne olamaz. tum okullar, oyuncaklar, kıyafetler eksik de kalsa olur, cunku hicbiri “eksik”lik degil. sadece sevgisizlik eksiklik. o yuzden hic korkma, hatta korkacak ne var:) diyorum sana.

 2. bitter sweet diyor ki:

  Merhaba boom,

  Yakında ben de bir erkek annesi olacağım,babyboomu ilk gördüğüm günden beri hayranıyım,gerçekten bal gibi bir oğlun var,büyüdükçe siması nasıl da sana dönmüş:)
  Dilerim çok güzel bir ömrünüz olur beraber :)
  Sevgiler,

 3. selen diyor ki:

  Her şey bi yana, o ilk fotoğrafta ki çok tatlı erkek ayakları ne olacak? :))
  Bir anne olarak sanırım hayattan en keyif aldığımız zamanlar çocuğumuzun mutlu olduğu zamanlar, öyle değil mi?

  • styleboom diyor ki:

   kesinlikle. bazen trafikte filan sıkışınca ya da canım sıkılınca oyle keyiflendigi bir anı aklıma geliyor da herseyi unutuyorum:)

 4. esra diyor ki:

  şimdi analamadım ben sevgilii boom bu kindyroom nasıl bişey yani kreş gibi birşeymi yoksa haftanın sadece belli günlerimi gidiliyor ataşhir için bilgi alabilirmiyim

  • styleboom diyor ki:

   hayır kindyroo kreş değil, yazdığım gibi burası bir tür gelişim merkezi ama bu gelişim programı uzman eğitimciler eşliğinde oyunlar ve aktivitelerle veriliyor, kreşteki gibi bebeğinizi bırakmıyorsunuz, siz de o 1 saat boyunca bebeğinizle bu aktiviteye katılmak surumundasınız. her grup için haftada 1 kez 1 saat ders, 1 kez de aynı derin tekrarı ders var. sevgiler

 5. Ebru diyor ki:

  Bebişe bakmaktan okuyamadımki video cok keyifli onu söyleyebilirim maşallah cok tatlı bır bebek

 6. sinem sezer diyor ki:

  Ahhh yaa bayıldım! Yazıya-Videoya-Fotoğraflara… Yaşasın Kindyroo Ataşehir! İyi ki var :)

 7. Anonim diyor ki:

  Birde sakıncası yoksa fiyatla ilgili de bilgi verir misin?

  • styleboom diyor ki:

   hemen kindyroo’ya yazabilir ya da telefon acabilirsiniz ben yanlis bilgilendirmeyeyim cunku gruplar farklı burada:)

 8. Didem diyor ki:

  Merhaba, kindyroo’yu ben de internetten takip ediyorum. Bebegim Ali 6 aylik :)) adasi Ali Efe kac aylikken basladi kindyroo’ya? Surekli gidiyor musunuz, yoksa tercih ettiginiz aktivitelere mi katiliyorsunuz?

  • styleboom diyor ki:

   merhaba adaş:) bizimki 8 aylıkken başladı, sürekli gidiyoruz haftada 1 ders, 1 serbest oyun grubuna. yaz basindan beri de haftada 1 atolyeye gidiyoruz:)

 9. hale diyor ki:

  minik turşuuuuu yerim yaaa çok tatlıııııı

 10. Anonim diyor ki:

  ayy bayıldım… tam aradığım şey bu diyebilirim. interneti biraz karıştırdım bazı yerlerde ankarada şubesi var yazıyor, kendi sitesinde ise bilgi yok. sen biliyor musun ankarada şubesi var mıdır??

 11. styleboom diyor ki:

  hayır ankara’da yok maalesef:( web sitesinde subeler ve iletisim bilgileri yazıyor.

 12. tuba diyor ki:

  Boom benimde 8 aylık bir kızım var bu ara kindyROO’yu araştırıyoruz bu yazını görünce merak ettim acaba Ali Efe ne kadarlıkken başladınız?

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu