dogumgunu

Bugün benim doğum günüm:)

Bence bir insanın en kutlamaya değer günü, bence bir insanın kendine iyi ki doğmuşum da bu kişi olmuşum demek için ve bunu sevdiklerinden duymak için 24 saatlik sebebi. Kendini şımartmak, kandırmak, gururlanmak, gülümsemek için yıldızların onun yörüngesinde buluştuğu bir saniye dilimi. İyi ki doğmuşum o zaman!

İyi ki dans etmişim gençken, ve bir ara şiirler yazmaya kalkmışım, iyi ki babamı atlatıp anneme yakalanmışım, iyi ki annemin kızı, babasının iki gözünden biri olmuşum, iyi ki hiç sesim olmamasına rağmen bir rock grubunda şarkı söylemeye kalkmışım ve King masasının en sevilmeyeni olmuşum, iyi ki rakı adabını dedemden öğrenmiş, sarhoşluğu mutlulukta tatmışım, iyi ki anneannemden kabak çiçeği dolmasını hiç olmadığı kadar lezzetlisinden yemişim, Karadeniz’de yaylada iyi ki İbrahim Abi’mle çalışmışım direksiyonu, sel değirmenine girmeye ramak kala durmuşum. İyi ki incirler nasıl ballanır arılarla bakmışım, karpuzu çatlatacak kadar serin sularda yalınayak kalmışım.  İyi ki kendimi bir Elf prensesi sandığım için kendime öyle davranmışım zamanında, kitaplara dalmışım ve hazinelerimi onlardan seçip biriktirmişim, yıllarımı çöpe atmak pahasına okullarda okumuşum. İyi ki hayatımın özetinde kocaman bir sayfayı ODTÜ’de yazmışım, sonbahar yapraklarının en güzel hışırtısını duymuşum, karın olabilecek en soğuğunda oradaki dostluklarımla ısınmışım. İyi ki siz varsınız, hiç “tam olarak” bilmediniz ve bilemeyeceksiniz  ne kadar da güzelsiniz benim için.

İyi ki bu yıl çok güzel olacak diye düşünüp sevinmişim, iyi ki bu yıl doğumgünümü kutlamayacağım dedirtecek dertler de edinmişim, iyi ki sevecek ve sevinecek çok şeyim var, iyi ki üzülüp gizliden ağlayacaklarıma tesellilerim hazırdalar, iyi ki her şeye yetemiyorum, iyi ki yetebildiğim kadarıma razı gelenlerle yaşıyorum, iyi ki yük değilim, iyi ki yüreğim yükler kaldıracak kadar.  Sonunda hayatım-hayatlarımız- birer karışık kaset öyle değil mi? Cazı bol, sazı sözü bol, arabeski az, allegrosu tam olsun!

Ve pek tabii… İyi ki oğlumun annesi olmuşum, iyi ki onun minik bedenini göğsüme koyduğum o ilk an alıp verdiği her bir minik nefesini tek tek sayıp kendi nefesimi o anı donduracak kadar tutmuşum."İyi Ki Ben" postu İçin 19 yorum yapılmış.

 1. ahuneva diyor ki:

  Aman ALLAHım.sevgili boom o kadar duygulandım ki gözyaşıma hakim olamadım.kaleminden inciler dökülmüş adeta.Rabbim daha nice nice iyi ki ler dedittirsin sana.yolunu açık etsinn

 2. Anonim diyor ki:

  Boom kalbime dokunuyosun :(

 3. Anonim diyor ki:

  Şu genç yaşımda senden hayat tavsiyeleri dinlemek isterdim

 4. zuhal diyor ki:

  gerçekten iyi varsın,iyi ki doğmuşsun! Tüm kalbimle sana güzel bir yıl diliyorum booom…

 5. Bahar y. diyor ki:

  İyiki doğmussun.. yıllardır verdiğin fikirlerle, kendine has şahane giyiminle, kocaman gülümsemenle, enfes limonata tarifinle ve sanki karşılıklı sohbet ediyormuş gibi yazdığın eğlenceli yazılarınla, kırmızı ojenle, cesaret isteyen ayakkabılarınla iyiki bizim boom`umuz olmuşsun.. iyiki ama iyiki doğdun boomm :)

 6. NAR diyor ki:

  Sen ne şahane bir insansın yaa!!!

 7. funda diyor ki:

  İYİ Kİ DOĞDUN KOVA KADINI:))

 8. twitwitchh diyor ki:

  nice seneler boom! :) bu listeye ekleyeceğin nice iyi kilerin olsun dilerim…

 9. secil diyor ki:

  bana da iyi ki, bir arkadaşım bir gün gelip, sen seversin, bir arkadaşımın blogu var, bilmem ne yarışması için de oya ihtiyacı var, hadi tıkla diye styleboom’un linkini göndermiş de seni tanımışım :) mutlu yıllar Boom :)

 10. ÖZGE BULSUN diyor ki:

  Gözlerim doldu… Duygularını öyle bir geçiriyorsun ki karşındakine,ben okurken gözlerimden yaşlar süzüldü kim bilir sen neler hissettin. Ailene çok hayırlı bir evlat,evladına muhteşem bir anne,eşine şahane bir kadın ve ihtiyacı olan herkese umut ışığı olman dileğiyle,umuduyla…Yeni yaşında herkesi yazdıklarınla yine çok mutlu et. Ben buradayım sen olduğun müddetçe.

 11. Türkan diyor ki:

  ve iyi ki bizim styleboom’uzsun.. Geçte olsa nice sevdiklerinle huzurlu senelere

 12. Ilgın Avsap diyor ki:

  Mutlu yıllar size. Ama asla bir boğa burcu kadını kadar elegan, güzel ve estetik olamazsınız :)

  • styleboom diyor ki:

   :) boğa kadınını bilemem ama oğlumdan gördüğüm kadarı ile asla bir boğa erkeği kadar sempatik ve boncuk ve tatlı ve şahane olamam:)

   • ÖZGE BULSUN diyor ki:

    Ben de bir boğa kadını olarak şunu söyleyebilirim en çok sana düşkün olacak seni kraliçesi yapacak ve gözü senden başkasını görmeyecek. Dişi yada erkek boğa burcu için tek geçerli şey vardır aileye aşk ve sadakat…

 13. zeynep diyor ki:

  iyi ki doğmuşsun. ben dahil onlarca insanın hayatına ufak ufak dokunuyorsun- ne güzel.
  dikkatimi çeken bir tek şey var- doğumgünü mesajının iyi ki’lerinde eşin yok. ben olsam alınırdım. özellikle çocuk olduktan sonra tüm dengeler alt üst oluyor – insan sevgisinden emin de olsa yine de duymak istiyor, ihtiyaç duyuyor. en azından ben öyle düşünüyorum.
  sevgiler

 14. Ayşe diyor ki:

  Burçlar keşke gerçekten her insan için geçerli olsaydılar da insanları seçmek kolaylaşsaydı. Boğa erkeğine iltifatlar dizilmiş ama hayatımın en boşluk ve üzücü anları geçirdiğim erkek boğadır benim. Karakteri sağlam olsun da yemişim burcunu

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu