2IMG_4309

MBFWI 2. günden en net hatırladığım şey donduran soğuk ve hayranlık uyandıran Benan Bal defilesi:) Moda haftasının ikinci gününde uzun süredir moda haftasında yer almayan, oysa gözlerimin hasretle aradığı Nihan Peker tasarımı kıyafetlerimle katıldım.

Moda haftası bu şehrin her bir köşesini sarsın, sokaklar ansızın karşına çıkan tasarımcılar, sokak fotoğrafçıları, moda elitleri ile dolsun diye hala hayal kurmaya devam edelim, bu yıl iyiden iyiye bir alana hapsedildik diyebilirim. Merdivenler, karanlık tüneller, lounge, press işte bu karenin içinde o defileden bu defileye yetişmek, en iyi fotoğrafı çekmeye, anlık paylaşımlar yapmaya çalışırken tökezlemeden yürümeye çalışmak kolay değil:) 

2IMG_43312IMG_43162IMG_4349 2IMG_4352 2IMG_4360

 • Saat 14:00de başlayan Benan Bal defilesi ilaç gibi geldi, sadece kostümler değil defilenin her bir ayrıntısının koleksiyonla uyumu, kısacası o çok zor yakalayabildiğimiz “bütünlük” tastamam karşımızdaydı. Koleksiyon bütünlüğü, detayların mükemmelliği, her bir parçanın ayrı güzel oluşu , olağanüstü styling, süper casting ve hatta benanbal-onurdag kısa film ile dört dörtlük, maskülen, adrenalin yükselten bir defile izledim.
 • Ayşe Deniz Yeğin’in çizgisini çok beğeniyorum, özellikle İngilizcedeki “neat, clean, plain chic”in karşılığı benim için. Ve bence tek sorunu durmak bilmemesi, çok sayıda parça, koleksiyon içinde koleksiyon, uzayan defile o güzel başlangıcı ve taze soluğu alıp kalabalık bir göz yorgunluğuna bırakmıştı geçen yıl. Bu defa ise öyle güzel ve naifti ki. Ağaçtan ilham alan koleksiyon özellikle oversize kısa kabanlari, yelekleri, pantolonları ile yalın ve şıktı. Yağ yeşili ve gri renk yelpazesi, saç süsleri ve en çok da ahşap çantaları enfesti.

benanballaysedenizyegin

 • Sürekli bir izdiham ve hep çok mühim konuklar ağırlayan Tuba Ergin’i her sezon izliyor, özellikle deri gibi zor bir materyale özgün ve farklı tasarımlarda kullanma çabasında ama maalesef ki bu koleksiyonunda da yine aradan seçmece bazı çok güzel parçalar bütün lookun içinde sönüp gitmiş gibiydi. Beyaz seri favorim oldu ama Tuba Ergin’in çıkış yapacağı “o” koleksiyon hala gelmedi, gelmiyor.

mervebayindir

 • Bir şapka koleksiyonu ile defile yapmak gibi oldukça cesur bir kararla podyuma çıkan Merve Bayındır ise bizi resmen hayali büyülü bir dünyaya götürdü. Tasarımın aynı zamanda giyilebilir sanat olduğunun en güzel örneğini izledik diyebilirim. Bayındır’ı ve şapkalarını İngiliz kraliyet ailesinde görmeyi çok isterdim, zira biz onların hakkını veremeyiz.
 • Emre Erdemoglu erkeklerindeki her bir cekete, kabana ben de sahip olmak istedim. Özellikle renk yelpazesi, cesur malzeme kullanımı ve layering dikkat çekici idi. Kimi zaman bir Gucci erkeği görür gibi olsam da bu belki stylingin etkisi ile de olmuş olabilir. Çantalarda da biraz farklılaşmasını dilerdim, örneğin ayakkabılar harika idi.

ozgurmasur

 • Özgür Masur’un uzun zamandan sonra gördüğüm en rafine, en harika koleksiyonunu gördük, bir süredir Masur’un esas ustalığı olduğunu ve bence kimsenin onun gibi yapamadığı kat ve drape oyunlarına hasrettik, çokça Saab, Murad stiline dönüşmüştü. Couturede pul payet dantel çok güzel olsa da bana biraz arabesk geliyor oysa bu koleksiyon öncelikle tek kelime ile asildi, zarifti, kat oyunlarında Masur’un ustalığını yeniden hatırlattı.

İkinci günün sonunda sadece soğuk değil, tam oturdu derken yine(!) yeniden(!) değişen moda haftası alanının bitmek bilmeyen merdivenlerinin de verdiği yorgunlukla partileri es geçip #babyboom ‘un sıcacık yanaklarına koştum:)

Pantolon, Ceket ve Bluz NİHAN PEKER Total Look; Çanta MANU ATELIER Bag; Bilezik ve Yüzük BESIGN JEWELLERY Bracelet and Ring

Fotoğraf: Özberk Baz

Lokasyon: Sirkeci Tren Garı"MBFWI 2. Gün Raporu: Ben ve Koleksiyon İzlenimlerim" postu İçin 2 yorum yapılmış.

 1. Elif Kübra Genç diyor ki:

  Ya çok beğendim nasıl yakışmış. Nazar değmesin ”Maşallah” (: Özgür Masur defilesine katılmak isterdim gerçekten çok şık ve asil bir koleksiyon olmuş.

 2. playinduo diyor ki:

  lacivertli boom, çok da asil ve güzel olmuş :)
  http://www.playinduo.com

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu