stefanel mont lady faith esarp mardin

Bu postun yalnızca güzel fotoğrafları değil, başlığı da Özberk’e ait:) Keşke gözlüğümün camına yansıyan uçsuz bucaksız Mezopotamya ovasını ve gökyüzünü orada hapsedebilseydim de İstanbul’da nefesim her sıkıştığında takıverip kendimi yine o sonsuzlukta bir damla olarak bulabilseydim.

Evliya Çelebi Mardin için  “Tarif etmekte, lisan kısa, kalem kırıktır…” demiş, nasıl doğru kelam! Bilmem daha kaç post yapacağım ama hiç bilmiyorum nasıl ifade etsem, neler anlatsam. Bana çok iyi geldi, gitseniz size de gelecek biliyorum; tasvir edecek kelimeler küçük dilimin orada kalıyor söz olsa çıksa yetmeyecek biliyorum; her saati bir başka o yüzden sabahı anlatsam akşamı darılır biliyorum. Bu post aslında bir “ne giydim” postu ama güneşini anlatsın en azından. Kelimelerin yetmediğini bir nebze de olsa fotoğraflar konuşsun diye size söz kocaman bir Mardin albümü postu yapacağım:)

stefanel pantolon mont mardin

 

Mardin bir taş şehir, o yüzden fonum da yine taştan. İyi ki sarı giymişim diyorum, güneşe yakıştım:) Bu bal rengi konaklarla oyun oynuyor güneş, o ne renk olmalarını istiyorsa o renk oluyorlar. Bir açıdan bakıyorsun şehir kızıl mı kızıl olmuş sanki yanıyor, bir başka köşeden bakıyorsun sanki altını eritip küçük kalecikler yapmışlar, acaba bir Jules Verne romanı içindesin de bilinmeyen bir şehirle mi karşılaşıyorsun. Hiç yalnız değilsin, kocaman bir gölgen var ya önünde ya ardında güneşle büyüyüp güneşle küçülen.

stefanel kombin mardinstefanel pantolon mardin

Sokaklar daracık ama teraslar kocaman bu şehirde, çocuklar teraslarda top oynuyor. Alıyorlar ovayı karşılarına en güzel saha onların taş kalesi. Tabii biz turistlere böyle söylemesi kolay, o taş kaleler sadece günle ve geceyle boyanmadı, yıllarca kimbilir ne katliamlara, hüzünlere, kayıplara tanık oldular. Unutmak bize kolay ya da belki hiç bil(e)memek.

stefanel ipekyolu

 

Kırlentlerle, kaneviçelerle süslü pencere içlerinde kitap okuma hayali kuranlar İpekyolu Misafirevi’nde odanız hazır, www.dünyalarsenin.com ‘da Mardin hakkındaki yazılarımı okumayı unutmayınız:)

Pantolon STEFANEL Pants; Mont STEFANEL Jacket; Şal LADY FAITH by NAZLI SOYLU Scarf; Triko SISLEY Sweater; Ayakkabı NIKE Sneakers; Gözlük ITALIA INDEPENDENT Sunnies

Fotoğraf: Özberk Baz"Gözlerindeki Gökyüzü" postu İçin 3 yorum yapılmış.

 1. zuzuşka diyor ki:

  Booooom bir kaç yıl önce ben de gitmiştim ve gerçekten harika bir yer.Mardin bence bu ülkenin doğusunda değil masalsı geçmişinde bir kent.Ve orada zaman yok.Ha bir de sizden sonra İpekyolu Misafir Evinde yer bulmak çok zor haberiniz olsun:)

  • styleboom diyor ki:

   ya daha güzel tarif edilemezdi evet masalsı geçmişte bir kent:) bir anda gözüne bir TV ya da interbet cafe çarpmasa hayatta bu yüzyılda olduğumu anlamam:)

 2. playinduo diyor ki:

  Biz de yakın zamanda Mardin’e gitme hayalleri kuruyoruz, ben de inanılmaz merak ediyorum. Çok güzel anlatmışsın Boom, darısı bizim başımıza :)
  http://www.playinduo.com

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu