boho vesper woods4

William Butler Yeats ile kızkardeşim sayesinde tanışmıştım. Onun İngiliz Dili Edebiyatı okuması edebiyata küs ülkemizde onun belki şanssızlığı ama benim büyük şansım oldu:) Yeats’in bir şiirini okudum ondan, ne kadar zor bir İngilizceydi, aslına bakarsanız okuduğumu da tam olarak anlamamıştım, ama işte bir şey vardı, devamımı oku dedirten; bir tını, bir melodi, bir büyü sanki. Perilere, mitlere düşkün olduğumdan belki Yeats’i çok sevdim ben; sonra sonra -sanıyorum ona haksızlık da eden- Türkçe çevirilerini daha çok okur oldum:)

Bu post Atatürk Arboretum’unda yaptığımız çekimden, bu göleti görünce aklıma hep Yeats geldiğinden ondan bahsetmesem olmayacaktı. Ve ondan bir dizeyle sizi de buraya çağırmak çok güzel olacaktı:)

Bu sulara, bu yabanıllığa bir peri ile
Birlikte gelin kaybolun el ele
Çünkü Dünya bilebileceğinden daha çok
Ağlayışla dolu, ey insancıl çocuk!

boho vesper woods3

 

 

Bu Boho Vesper sweatshirtümü anımsarsınız, daha önce şu postumda oldukça casual bir kombinde kullanmıştım. Bu defa gördüğünüz gibi MyBestFriends’den uzun, şık bir etekle kombinledim. Sezonun en favori parçalarından olan ve ara mevsimlerin kurtarıcısı olan sweatshirtlerinizi siz de farklı farklı yorumlayabilirsiniz, artık o kadar “lüks” segmente çıktılar ki bazen payetli bir etekle eşofmanla durduğundan çok daha güzel duruyorlar:)

boho vesper woods1 boho vesper woods2 boho vesper woods5

 

İşte size haftasonu planı:)

Sweatshirt BOHO VESPER Sweatshirt; Etek MYBESTFRIENDS Skirt

Fotoğraf: Özberk Baz

(*) In the Seven Woods: Being Poems Chiefly of the Irish Heroic Age;  Yeats’in şiirlerinin derlendiği bir kitap"Yedi Ormanlarda*" postu İçin bir kişi yorum Yapmış.

  1. GleamFashion diyor ki:

    Eteğin ve manzaranın güzelliği…. (gözlerinden kalp çıkan emoji :P )

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu