canda1

Beni Instagram’dan takip edenler biliyor, 2 hafta önce C&A’nın yeni sezon lansman daveti üzerine Berlin’e gitmiştim. Bu lansman C&A’nın dünyanın dört bir yanından moda ve stil üzerine en önemli basın mensuplarının bir araya geldiği oldukça büyük bir organizasyondu, biz de Türkiye’yi temsilen oradaydık. 4 günlük seyahat Berlin’e kesinlikle yetmedi, size gezip görüp yiyip içtiklerimi ayrıca bir postda anlatacağım ama şimdi ilk olarak beni gerçekten çok etkileyen ve dünya çapında bir marka olmak bu olmalı dedirten C&A lansman gününe götürmek istiyorum sizi.

Berlin’e inişimizin ardından zaten çok da zamanımız kalmamıştı hazırlanmak için, keyifli bir öğle yemeği sonrası aracımıza atlayıp organizasyonun yapılacağı mekana gittik. İlk sevinci burada yaşadım çünkü zaten Berlin notlarım arasına aldığım Karl-Marx Allee’de Doğu Almanya döneminin Sovyet etkisi ile inşa edilen en önemli binalarından birindeydi etkinlik! Cafe Moskau eski Doğu Almanya zamanında Rus mutfağının en iyi örneklerinin sunulduğu çok önemli bir restoranmış. Şimdi ise tamamen cam paneller ve beton bloklardan oluşan ışıl ışıl bomboş bir yapı, bomboş çünkü bir event space olmuş yani organizasyon ya da etkinliğe göre içi düzenleniyormuş. Ve C&A bu binanın içini “The Journey” adını verdikleri yeni sezon temasından yola çıkarak muhteşem şekilde dekore ettirmiş. Kuzey Afrika özellikle Fas’dan ilham alan yeni sezon yolculuğu için bu alan bakır, baharat, kilim, incecik mağribi mimarisi, mumlar ile müthiş şekilde hazırlanmış.

canda8

C&A benim en çok annemle ve #babyboom doğunca da onunla ilgili olarak girdiğim bir markadır, işin ilginci normalde ilk aklıma gelenlerden olmasa da bizimkiler için ne zaman girsem mutlaka kendime de bir şeyler alıp çıkarım. Son dönemlerde bu ziyaretlerimde C&A’da yeni bir soluk olduğunu hissediyordum ama çok açık ki bu değişim ve yenilenme süreci İlkbahar/Yaz koleksiyonu ile zirveyi bulmuş ve artık yepyeni bir C&A karşımıza çıkacak. Bahsettiğim muazzam mekanda her katta farklı bir odada kadın, erkek, aksesuar, trendy line, iç giyim ve mayo grubu olmak üzere koskocaman 6 koleksiyon bizlere tek tek bizat tasarımcıları tarafından anlatıldı. Temanın esin kaynağı olan coğrafya ve “yolculuk” hissi baharat renklerinden, desenlere, kullanılan kumaşlara inanılmaz güzel bir uyum yakalamıştı. Kumaş ve dikiş anlamında büyük adımlar atıldığını yakınen gördüm. Dahası her bir koleksiyon bizzat yaratıcıları yani tasarımcıları tarafından anlatıldığı için yeni doku ve dokumalara ve tekstildeki ar-ge gücüne verdikleri önemi dikkatle dinledim.

canda3

Kadın grubunda Moroccan  Journey, Aquatic, Travel gibi alt koleksiyonlar vardı; favorim kesinlikle Moroccan Journey adı verilen grup, ipeksi salaş pantolonlar, uzun yelekler, safari renklerinde zamansız mont ve anvelop elbiseler nefisti. Bayıldığım diger gruplar ise aksesuar ve iç giyim grubu oldu. Denim ve kristal taşların birlikteliği ile müthiş espadril ve sandaletler,  tribal esintili ama olağanüstü havalı kolye ve küpeler favorilerimdi. Aksesuar grubu özellikle birden fazla kullanım olanağı sunan parçalar da içeriyordu.  İç giyimde yepyeni bir C&A tanıtıldı; ah hele de pijamaları mutlaka görün! Yeni sezon için bunları not edin derim:)

canda6 canda7

Erkekde beyaz gömleğin yeniden yorumu, keten blazerlar ve tatlı ötesi İngiliz tasarımcısının özellikle çok iddialı olduklarını ve “new denim” ifadesini kullandığı denim grubu çok başarılı idi.

canda4

Yeni sezonda C&A’yı ik ziyaret edilecekler listenize almayı unutmayın:)

Tabii bu kadar büyük ölçekli bir lansmanın ardından çok şık bir yemekte C&A’nın kreatif direktörü ve tasarım ekibi ile keyifli bir sohbet ve dahası lokumlar, hurmalar, Türk fallı Türk kahvesi gibi tatlı detayların düşünüldüğü mağribi köşelerde yorgunluk attıktan sonra günü bitirdik. İlk anda yaşadığım sevincin tıpatıp aynısını bu defa da çıkışta yaşadım, çünkü çıkar çıkmaz muhteşem “Goodbye Lenin” filminin o ünlü Kino sineması pırıl pırıl karşımdaydı! Ziyaret edilecekler listemden birine daha tik atmış olmanın mutluluğu ayağımdaki Loubutinlerin  organ nakli gerektirecek derecede yarattığı acıyı bile unutturdu:)

Sırada ne mi var? Sırada Berlin notları var!"C&A’da Büyülü Değişim" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu