mbfwi 3. gün forever new 02

#mbfwi sırasında 2 gün Forever New’dan seçtiğim kombinleri giydim, ilki markanın lansmanında görüp bayıldığım lacivert kabarık bir etek üzerine kuruluydu:) Ben kabarık etekleri basic üstlerle kombinlemeyi çok severim, ya bir tshirt ya daracık bir triko (bilirsiniz Carrie de öyle çok sever:)) Bu defa havaya güvenemediğimden tercihimi trikodan yana kullandım. Kasım ve Aralık boyunca ara ara Forever new koleksiyonundan seçimlerimi sizlerle paylaşacağım.db berdan 01 db berdan 02 db berdan 04

Gelelim 3. gün izlenimlerime, açıkçası yine heyecanla beklediğim ve hangi argümanla bizi yine sormaya, sorgulamaya iteceğini merak ettiğim DB Berdan defilesi ile başlayan 3. gün bomba gibi başladı. “Cinsiyet ayrımcılığına son” mesajı veren koleksiyonun defilesi podyuma çıkan isimlerinden, koreografisine, müziklerinden kontr tenör Harun Nuri Ateş’in kapanıştaki muazzam performansına, ve hepsinden önemlisi verdiği cesur ve korkusuz mesajına her yönüyle olağanüstü idi. Kuşkusuz MBFWI’nin en iddialı, en çok konuşulan ve en ses getiren defilesi oldu. DB Berdan çizgisi benim kişisel tarzıma çok uymayan bir tasarımcı markası, ama her sezon verdiği güçlü mesajlarla modanın giyip çıkmaktan çok daha fazla ve büyük amaca hizmet edebileceğini, farkındalık yaratmak adına büyük bir güç olduğunu gösteren koleksiyonları ile olsun, muazzam desen çalışmaları ile olsun git gide güçlenen, mükemmelleşen ve her daim alkışlanmaya layık bir marka. Bu anne kıza şapka çıkarıyorum, yine, bir kez daha.

db berdan 03

Çok istememe rağmen ilk koleksiyonunu görücüye çıkaran Miin defilesini ve moda haftası kapsamında olsa da farklı bir mekanda gerçekleşen Özlem Süer defilesini izleyemedim.

bora aksu 01 bora aksu 02

DB Berdan’la tavan yapan çalkantılı ruh halimi Londra Moda Haftası’ndan sonra burada podyuma çıkan Bora Aksu’nun muazzam şiirsellikteki koleksiyonu ile dindirebildim. Bora Aksu bir kez daha podyuma çıkan bir koleksiyonun bütünlüğü, özgünlüğü, büyük özen ve emekle hazırlanmışlığı konusunda ders verdi. İlhamını tasarımcısının anneannesinden alan koleksiyon pastel renklerin hakimiyetindeydi ama arada civciv sarılarla tatlı sürprizler de vardı. Fırfırlar, özel dokuma dantel ve mekik işleri, yumuşacık ipek ve şifonlarla romantizmin zirve yaptığı defile her yönüyle ikonik bir Bora Aksu koleksiyonuydu.

Benim için günün en heyecan verici dahası en umut verici defilesi IMA mezunlarının NEW GEN defilesi idi. Açıkçası küçücük ama  müthiş güzel koleksiyonlar izledik! Özellikle Kübra Ünlü ve Lale İnceoğlu’nu radarıma aldım. Merve Odabaşı’nı ise daha önce Styleboom’da keşif bölümünde bir editöryal ile size tanıtmıştım, önce Koza’da birinci olması ardından bu defile ile Merve kadar kendimle de gurur duydum:))

Mehtap Elaidi - Presentation - Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul - October 2016

3. günün son koleksiyon sunumu benim için Mehtap Elaidi’nin #deardiary ismini verdiği koleksiyondu. Genelde oversize parçaları ve bol fırfır/volan kullanımı ile dikkat çeken Elaidi bu defa yine neşeli ama daha girly, daha üste oturan parçalar ve keyifli nakışlarla bezeli parçalardan oluşan, doğal kumaşların tercih edildiği harika bir koleksiyon çıkarmış. Tam benlik dediğim öyle çok şey vardı ki:)

Son 2 güne hızla yol alırken, benim kombin detaylarımla bu postu bitiriyorum:)

mbfwi 3. gün forever new 04 mbfwi 3. gün forever new 05

3. günde de saçlarım Ataşehir Bulvar 216′daki Aveda Elegance salonu Bayram Bal’dan Rasim Bey’e ve çooook sevdiğim koyu lacivert makyajım Zorlu M.A.C’den Seval Hanım’a emanetti.

mbfwi 3. gün forever new

Fotoğraf: ESMA ALTAY

Triko, etek, kolye ve ayakkabı FOREVER NEW total look"MBFWI SS 17 3. Günde Forever New ile Carrie’cilik" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu