mimya mehtap yılmaz

Bugün size çok tesadüf eseri tanıştığım ve içinde kendimi hep en sevdiğim halde bulduğum bir tasarımcı markası olan Mehtap Yılmaz‘ın Mimya’sını anlatmak istiyorum biraz.  Benim hep özlemini duyduğum eski dönemlere modern yorumlarla gönderme yapmasına, olağanüstü kumaş ve dikiş kalitesinden, kusursuz fit ve kalıplarına, muazzam desen çalışmalarına dek tüm titiz unsurları kapsayan nefis parçalara sahip Mimya markası.

Bu ay boyunca Mehtap Yılmaz’dan seçtiğim cicilerden postlar göreceksiniz burada ve instagram hesabımda. Kimi zaman kendinizi 1940ların Rusya’sında bir parkta, kimi zaman 2016′nın sonbaharında bir kafede, kimi zaman burada olduğu gibi 1960ların hanımefendiliğinde bulacaksınız çünkü Mimya gerçekten de zamansız, trendlerden soyutlanmış kendi dili ve çizgisi , çok asil ve zarif bir tavrı olan bir marka. Bakalım siz de benim kadar sevecek misiniz:) 

mehtap yılmaz kaban modelleri

Ceket şıklığında bir kaban bulmak kolay değil. Moda haftası yorumlarımdan da beni iyi tanıyorsunuz, fit benim için çok önemli:) Bu kabanın tatlı bebe yakası, o nefis cepleri kadar kalıbı da beni benden aldı.

mehtap yılmaz mimya pantolon bluz

Taşıdığı pek çok anlamla olsun, divan şiirinin bir taneciklerinden biri olmasıyla olsun nar imgesi otomatikman otantizmi ve gelenekseli çağrıştırıyor, tabii eğer skinny bir pantolon ve yarasa kol bluza dönüşmemişse. Bu desenin bu oldukça modern yorumunu ben çok sevdim. Bu şekilde bir tuluma benziyor ama bluz ve pantolon iki ayrı parça.

mehtap yılmaz mimya desen nar

Bu bluzu bir sonraki sefer geniş paça jeanle ve kürk yelekle giyerek içimdeki Janis Joplin’e selam duracağım:)

mimya mehtap yılmaz sonbahar kış 2016

İlk kombinim için bana Four Seasons Sultanahmet ev sahipliği yaptı. Bence kusursuzluğun, zamansızlığın, zerafetin temsilcisi olan nadide yapılardan biri, kısacası ben bu kıyafetle nasıl hissettiysem tıpkısı.

mimya four seasons sultanahmet

Tüm Kıyafetler MIMYA by MEHTAP YILMAZ Total Look// Ayakkabı CHRISTIAN LOUBOUTIN Pumps 

Fotoğraf Melis Dirik

Styling Asistanı Berkay Göksu

Lokasyon Four Seasons Sultanahmet"Mimya" postu İçin hiç yorum yapılmamış..

Siz de bir yorum birakin:)

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


gunaydin pabucu gunaydin pabucu gunaydin pabucu